5 Tem 2010

Eşinizin sizin onu aldattığınızdan şüphelendiğini nasıl anlarsınız?

Evet, erkek tarafı olarak, kadın bloglarında, gazete eklerinde, kadın dergilerinde vs durmadan konu edilen "eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız" yazılarına, ve bu yazılara kanıp garip hallere girip, psikolojik nevrozun bütün hallerini fütursuzca yaşayan kadınlardan illallah diyen erkeklere bir desteğim olmasını istedim.
En başta açıkça ortaya koymalıyım ki, burada bir erkeğin karısını aldatıp aldatmaması konu dışındadır. Asıl konu bu değildir. Aldatan erkeklere bir el kitabı olsun diye yazmıyorum bunları ama bildiğiniz gibi kadınların "aldatılma şüphesi" duyması için aldatılmaları gerekmez. Hatta bir çok kadının içten içe "aldatılma fetişi" yaşadığını, bu şüpheyi kendine çok yakıştırdığını, bir gün mutlaka aldatılacağına ama ne zaman olacağını bir türlü bilmediğine inanırım ben. Bu şüphe her zaman kendilerine ve ilişkilerine zarar verir ama bir türlü de vazgeçmezler bundan. Tabii bu noktada sadece bu duyguyu ele almak kadını anlamak için yeterli olmaz. Kadının binlerce garip davranışının yansımalarından sadece birisidir bu. Biz en iyisi aldatsak da, aldatmasak da, bu şüphe okları üstümüze çevrildiğinde bunu nasıl anlarız ve bundan nasıl korunuruz ona bakalım.
Madde madde sıraladım, gerçi bu biraz "kadınsı" oldu ama, anlamak kolay olur en azından. Buyrun burdan:

1- Çok yakın bir arkadaşıyla buluşup yalnız vakit geçirme süreleri artmışsa bilin ki ikisinden birisinin ilişkileriyle ilgili bir derdi vardır. Kadınlar güzel vakitlerini paylaşma üzerine arkadaşlık kurmazlar (gerçi ilişki de bu konuda olmaz ama onu sonra açarız). Yani bir erkek arkadaşıyla buluşunca ne yapalım da eğlenelim konusuna odaklanır. Meyhane mi, maç mı, playstation ya da pc oyunu mu vs vs diye düşünür, hiç bir zaman buluşup dertleşsek diye düşünmez. Ama kadınlar buluşuyorsa mutlaka dertlenme ve şikayet konusu ön plandadır, en fazla bunu nerede yapalım evde mi şu bu kafede mi diye düşünürler. Hele bu iki kadın buluşup bir kaç kadeh bir şey içiyorsa emin olun konuştukları şey sizin aldatıyor olup olmadığınızdır.
Bu durum başınıza gelmişse, yapılacak en iyi şey buluşulan karşı tarafın erkeğiyle buluşup, buluşulan mekanın yakınlarında bir yerlerde mal gibi oturup çay kahve içmek olacaktır. Sizi o halde gören kadınlarınız " ay yazık bööyle kedi gibi bekliyor bunlar, yanılıyor muyum acaba" diye düşünecektir.

2- İlişkinizde karşı taraftan talep gelmedikçe kesinlikle spor yapıp vücudunuza önem vermeyin. Ya da kıyafetlerinize, saçınıza başınıza bakmayın. Olabilir, her erkek gibi özellikle bahar aylarında şu göbekten kurtulsam da, kendime baksam da gibi masum istekleriniz olacaktır. Ama bir amatör gibi davranıp durup dururken kendinize bakmaya başlamayın. Bu bütün dikkati üzerinize çekecek ve sevgilinizin "acaba aldatıyor mu?" diye düşünmesine sebep olacaktır. Her şeyin bir yolu var yordamı var. Kilo vermek ve güzelleşmek istiyorsanız önce kilo alınız. Yani fazladan 5 kilonuz mu var, yüklenin efendim kebaba rakıya, 5 kilo daha alın. Özellikle göbeğinizi gösteren kıyafetler giyin. Sevişirken göbeğinizi tüm ihtişamı ile görebileceği pozisyonları tercih edin. Akşamları evde atletle oturmaya ve sık sık göbeğinizi kaşımaya ihtimam edin. Mutlaka bir gün bir yerde göbeğinizle ilgili bir laf sokacaktır. Direk ya da dolaylı olarak da olsa gelecektir o laf. İşte beklediğiniz o an gelmiştir. Suratınızı asmanın ve yalancı depresyona girmenizin tam zamanıdır. "Sen artık beni çekici bulmuyorsun" , "kilo aldım diye iğreniyorsun benden " gibi, kendilerinin çok alışık olduğu lafları bu sefer siz ona bol bol söyleyin ki, kendinize bakmaya başladığınızda bunu sadece onun için yaptığınıza emin olsun. Bu işten emin olun çok kazançlı çıkacaksınız. İlk durumda bir sürü şüphe çekip takip edilecekken, bu taktiği uyguladığınızda " ay canııım" diyerek sevgi ve ilgi, hatta nadiren de olsa destek görebileceksiniz.

3- Ortada bir sebep yokken sakın ama sakın eşinize hediye almayın. Bu yapabileceğiniz en büyük salaklık olacaktır. Her erkeğin içinde sevgi kabarabilir, hediye almak isteyebilir, sevdiceğini mutlu etmek, gülümsetmek isteyebilir, bunlar normal şeyler ama mallığın lüzumu yok efendim. Hediye almak istiyorsunuz yolunu yordamını bilin. Yoksa yersiniz bu beni aldatıyor yaftasını, o hediyeler de boy boy size monte olur. Efendim hediye almaya bir gün önceden başlanır, hediyenize karar verdiniz, paranızı hazırladınız, ne yapıyorsunuz? Amatör bir erkek sevgili gidip alıyoruz diye cevap verir ama yanlıştır. Doğru cevap kavga çıkarıyoruz olacaktır. Evet, hiç olmadık bir şeyden evde aslan gibi kükreyin, terör estirin, infial yaratın. Sular biraz durulunca hediyenizi verebilirsiniz artık. Yanında da "aşkım biliyorsun çok gerginim vs" gibi cümleler kurun ki affetmesi kolay olsun sizi. Hediye böyle verilir.

4- Bu gerçi 2. madde ile biraz bağlantılı ama, kesinlikle kendinize hobi ya da uğraşlar edinmeyin. Evde atletle oturmak ve göbek kaşımak en büyük hobiniz gibi görünsün. İçinizde bir şeyler yapma hevesi varsa yukarıdaki uygulamanın dozunu arttırın, bir gün çileden çıkıp o zaten kendisi talep edecektir bir şeylerle uğraşmanızı. Bu geldiği anda özgürsünüz artık, içinizden geldiğini yapabilirsiniz. Bu süreci hızlandırmak için, atletle oturmuş televizyon izlerken arada hafif gaz çıkarmanın (alttan ya da üstten farketmez) çok fazla yardımı olur.

5-Cep telefonu mesajlarınızı, maillerinizi, geri dönüşüm kutunuzu boşaltmayın. Salaklık yapmayın. Tamam dağınık bir herif olsanız da, oraların düzenli olmasını istediğinizi biliyorum, ama boş yere üstünüze şüphe çekmeyin. Arada kurcalamak isteyecektir bunları, kadınlarınıza yazık, bomboş bir geri dönüşüm kutusu ya da cep telefonu gelen mesajlar kutusu görmesin. Anında depresyona girer, size kötü davranır ve bunun neden olduğunu hiç bir zaman öğrenemezsiniz. Bırakınız dursun o sildiğiniz yüzlerce spam mailler, saçma indirim mesajları vs. Hepsine baksın zararlı bir şey olmadığını görsün.

6- Rüyanızda sayıklamayın diyecektim ama saçma geldi. Siz gene de mümkün oldukça sayıklamayın, ne bileyim işte.

7-İşiniz dolayısıyla geç gelecekseniz cebinizi kapatmayın, çekmeyen yerlere gitmeyin, mümkünse size her an ulaşabileceği sabit bir telefon verin. Göreceksiniz sadece bir kaç kere arayacaktır. Hatta abartın, işe onu da götürmeyi teklif edin, toplantınız varsa da o da o arada gezsin , alışveriş yapsın (ciddiyim) . Bunun size çok büyük artıları olacaktır.

Yukarıdaki 7 maddeyi yaparsanız salak ama huzurlu bir erkek olursunuz. Zaten eninde sonunda salaklaşacağınız için en azından huzurunuzun size kalmasını istiyorsanız bence denemeye değer. Unutmayın, kıskanan kadın artık kadın değil , kaplan, panter gibi bir yırtıcı hayvandır. Bundan korunmak sizin elinizde.

4 yorum :

 1. Söz konusu kadın ya da erkek olduğunda yazılacak madde çok çıkar eminim. Evlilikler demek çok sınırlayıcı olabilir ama ikili ilişkilerde yazdıklarının birçoğu gerçekten trajikomik şekilde hayatımızda. Bu yazıdan sonra “ben” açıklaması yapar gibi olmasın ama iyi ki şu yazdığın maddelerden sadece kısmen birinin içine giriyorum. O da şu ki kadınların en yakınlarıyla dertleşmek için buluştukları. Ama yinede eğer konu eşler ve erkekler oluyorsa çok acımak lazım zamana gibi düşünürüm. Sorup sorgulayıcı güvensiz olmam çünkü bana da yapılsa çok rahatsız olurumdan. Öncelikle insan olduğumuzu aynı rengi farklı sevdiğimizi bilmek şartı lazım sanırım. Aldatılma duygusunu özellikle kendine yapıştırmak isteyenleri de gördüm. Konuşulabilinen ve dinlenilen ortamların kahramanları olmak mutluluğun adı belki de bilmiyorum. Azıcık az sorgulasak ya da başkalarının sorgularına kanmasak her şey çok güzel olacak. Çok mu ciddi yazdım ne …

  YanıtlaSil
 2. 8- En önemli madde bence, eğer aldatmaya meyilliyseniz prezervatif kullanın.. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları unutmayalım. Kadınlarınız rahim yolları ile rahatsızlık geçirirse, sizden şüphelenme olasılığı yüzde yüzdür.

  Bu yazıya bakıp, fikrinizi bilmek isterim. http://mehbup.blogspot.com/2010/05/kadn-erkek-ask-evlilik-aldatma.html

  YanıtlaSil
 3. @mehtap,
  erkekler aldatmıyor diye düşünüyoruz tabii.

  YanıtlaSil
 4. Şimdi bunu niye yazdı diye derin derin düşünmeye başladım..Derinlik de kaybolmam umarım.
  Bu şüphe oklarını yazsan da..
  Ne olursa olsun kadın aldatıldığını o yatağa girdiğinde anlar.İstediğiniz kadar korunun..

  YanıtlaSil

Sevdiysen paylaş.