12 Haz 2010

Tinto Brass vs Bob Ross

-Bob Ross eliyle ve aklıyla şaheserler yaratır, Tinto Brass ise sadece aklını kullanır.
-Birisinin kendi ressamdır birisinin dedesi ressam.
-Bob Ross, bizim hiç bir zaman yapamayacağımız şeyleri yaparken garip, sadist bir zevk alır, Tinto ise daha mütevazidir. En azından hayal dünyamızı süsler ve kendimize yeni hedefler koymamızı sağlar.
-Bob Ross bir çeşit katildir. Doğal güzellikleri öldürerek önümüze koyar, Tinto Brass ise aksine bir sanatçıdır, güzelliklerin tamamını görmemizi ve nereye isterse oraya bakmamızı sağlar.
-Bob Ross, hiç duymadığımız malzemeler kullanarak, herkesin, kendi ortaya koyduğu şeyi yapabileceğini ima ederek bizimle dalga geçer. Tinto Brass ise daha önce görmediğimiz şeyleri soyarak, dünyada böyle güzellikler olduğunu gösterir. Bir çeşit masal anlatıcıdır.
-Tinto Brass bir kalça fetişistidir. Bunu her zaman belli eder, her filminde gözümüze sokar. Ama Bob Ross nedir, neleri sever hiç bilmeyiz. Kendini açık etmez. Sinsidir.
-Bob Ross, tam resim bitti derken koca fırçayla resmin ortasına "buraya da vandayk kahverengisi ile koca bir ağaç çizelim" diyerek kendi şahaserine tecavüz eder, yüreğimiz burkulur, üzülürüz, korkarız, gözlerimiz dolar. Ama Tinto Brass'in filmlerindeki başına bir sürü şey gelen kadınlar için üzülmeyiz. Bizim için yapıldığını biliriz.
-Bob Ross TRT2 dir, Tinto Brass Pro7 dır, RTL dir, Almanca konuşur sanırız.
- İkisi de ergenliğimize rastlar, duygularımızı karıştırır, hangisinin peşinden gideceğimizi bilemeyiz.
-Bob Ross önümüze sunulur, sakıncası yoktur, Tinto Brass için sperm kokulu sinema salonlarınıya da evde gizlice VHS kasette yakalanma riskini göze alırız.
-Bob Ross deyince aklımıza saç sakal gelirken Tinto Brass deyince sadece kalça gelir.
-İkisinin de soy ismi ss ile biter ve sadece bu yüzden bu yazıyı hakederler.

2 yorum :

  1. Tespitler :)))

    Kocaman güldüm.

    YanıtlaSil
  2. Ben de bir emanetin var.Umarım alırsın:)

    YanıtlaSil

Sevdiysen paylaş.