13 Nis 2010

Rakı Neyle Gider?

Efendim, bu yazımızda bu sorunun cevabını arayacağız, rakı ne ile gider diye bakacağız, bir sonuca ulaşabilirsek bunun şerefine içeceğiz, ulaşamazsak ise üzüntüden içeceğiz.
Rakı aşkla gider, aşkın her türlüsü ile gider;
Aşkınıza kavuşmuşsanız neşe ile gider, aşkınız uzaklarda ise özlem ile gider. Platonik aşk acısıyla acı acı gitse de, terli bir sevişmeden sonra serinletici olarak gider. Kavuşamazsanız, engel oldularsa size, engel olanların annesi bacısıyla gider. Süper bir aşk yaşıyorsanız daha bir süper gider.
Rakı arkadaşlarla gider;
İş arkadaşlarınızla iken anlaşmalarla gider, senete, çeke, çüke bakmaz, nakit gider, peşinen gider.
Maç arkadaşlarınızla iken ofsaytla da gider, filedeki topla da gider. Hakemin cinsel tercihinin ne önemi var, onun şerefine bile gider.
Hele dostlarınızla iken, muhabbetle gider, zevkle gider. Maç, araba, karı kız, ne olcak memleketin hali ile gider. Sırt sıvazlamalarla, kadeh tokuşturmalarla gider. O kadar sevdirir ki arkadaşlarınızı kendinizden bile şüpheye düşersiniz "gay miyim len ben acaba?" diye.
Rakı yalnızken de gider:
Sessizliğin gürültüsünden rahatsız olmuşken de gider. Kendinizle de gider, dert etmeyin, her şeyinizi bilseniz de kendinizin, bir kaç kadehten sonra bilmediğiniz neler anlatacaktır kendinizle ilgili, bunun için bile değer.
Yanında yiyeceklerinizi hazırlarken, kendinize ne kadar özendiğinizi görünce, mutlu olursunuz, ona da değer, kendi elinizle de gider, kendi suretinizle de gider.
Rakı iş yaparken de gider, ders çalışırken de gider;
O çizemediğiniz doğru bakarsınız dümdüz olmuştur biraz içince, o çözülemeyen problem inadı bırakmıştır biraz içince. Çoktan seçmeli soruların şıkları inadı bırakıp kardeşçe çöküvermiştir bir masanın başına, hanginizi seçtiğinizi umursamazlar, hangisini seçseniz "hepsi" oluverir birden. Öklid ile gider, pisagor ile gider.
İşteki sorunlar ıslanınca yumuşar erir, maaşlarla da gider, primlerle de gider, çalışanlarla da gider. Tabii en güzel sekreterle gider.
Rakı kültürle gider;
Cibezle gider, çipura ile gider, fava ile gider, sübye ile gider, mamzama ile gider, kesikle gider, dalganla gider, lalezar ile gider, lakerda ile gider, borani ile gider, hettüş ile gider, malohta ile gider, fette ile gider....Oooo saymakla bitmez, bunlar meze ismi değildir, kültür isimleridir. Şükredersin yaşadığın memleketin zenginliğine.
Yani anlaşılıyor ki...
Rakı Hayatla Gider...

4 yorum :

  1. haluk, hafif bir "öz kayması" oldu, ama kendime geldim tekrar:)

    YanıtlaSil
  2. katılmak istenen her duyguya sessizce eşlik ettiğinden severim onu. Sen ne olursan ol,sen ne anlatırsan anlat beklerde aynı lezzetle eşlik eder sana.hiç değişmediğinden güzeldir.

    YanıtlaSil
  3. Rakı memleketten uzakken balık hasretiyle de gidiyor, bir küçük ilk günlerde bitince, bir aylık maceramın tadı kalmadı, istesem bulurdum ama anlamadığım bir dilde yapılan muhabbet ile gitmiyor işte... Hasretle okudum yazını, kalemine sağlık...

    YanıtlaSil

Sevdiysen paylaş.